Klasyczny - Nowodvorski

Klasyczny - Nowodvorski

W łazience spędzamy sporą część czasu, codziennie wykonując w niej wiele czynności higienicznych i  pielęgnacyjnych. Jest to też miejsce spokoju i wypoczynku po ciężkim dniu. Kto z nas nie marzy o relaksie w wannie pełnej piany i aromatycznych, zapachowych olejków? Łazienka to nasze domowe SPA, w którym potrzebujemy czuć się komfortowo, przytulnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Sprawdź, jakie lampy będą idealne do Twojej łazienki.

Zwróć uwagę na parametry techniczne!

Lampy w łazience muszą być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć i działania wody. Bardzo ważnym aspektem jest wybór opraw spośród tych z podwyższonym stopniem ochrony IP, im wyższa wartość, tym produkt jest bardziej odporny na działanie wody, a tym samym bezpieczniejszy w użytkowaniu.

IP21 – minimalny stopień ochrony, który można zastosować w łazienkach. Odporny na skraplającą się parę wodną i działania wilgoci. Lampę z taką ochroną można umieścić nad drzwiami lub na suficie w miejscu, które nie ma bezpośredniej styczności z wodą.

IP44 – klasa ochrony odporna na tryskanie wody z dowolnego kierunku. Oprawę ze wskaźnikiem IP44 można zastosować w bliskim sąsiedztwie wanny, kabiny prysznicowej lub umywalki.

IP65chroni przed strugami wody kierowanymi z różnych kierunków. Lampy z takim stopniem ochrony można  umieścić na wysokości do 2,25m nad wanną i kabiną prysznicową.

Idealne oświetlenie łazienkowe

8833-3.jpg [21.42 MB]
Łazienki bardzo często pozbawione są okna, dlatego też wybór oświetlenia tego miejsca powinien być dokładnie przemyślany i zaplanowany. W niewielkich wnętrzach wystarczy montaż jednej lampy sufitowej. Dobrym rozwiązaniem będzie lampa PAN LED dostępna w dwóch rozmiarach lub plafony z kolekcji AGNES, ARENA LED, MALAKKA LED, TAHOE . Takie lampy równomiernie rozproszą światło i oświetlą całe pomieszczenie. Dodatkowo plafony a kolekcji AGNES LED dostępne są w dwóch kształtach i temperaturach barwowych 3000K i 4000K. W łazienkach urządzonych w różnych stylach świetnie sprawdzą się minimalistyczne, podtynkowe oprawy GOLF, ECHO i FOXTROT. Te ostatnie posiadają w zestawie kolorowe nakładki, które można zmieniać razem ze zmianą dodatków, uzyskując przy okazji niezwykły efekt świetlny. Podtynkowe lampy tak zwane „oczka” sprawdzą się również w strefie kąpielowej, czyli mogą zostać umieszczone nad wanną lub prysznicem. W tej strefie dodatkowe punkty świetlne dodadzą nastrojowego klimatu.
Precyzyjnego doświetlenia niezależnie od wielkości naszej łazienki potrzebują strefy robocze nad lustrem i umywalką. Często w tym miejscu wykonujemy takie czynności jak golenie lub wykonywanie makijażu. Nad lustrem sprawdzi się lampa ścienna VAN GOGH LED dostępna w trzech kolorach (czarnym macie, chromie i bieli), lub kinkiet LATH LED. Światło w tym miejscu nie może oślepiać i tworzyć cienie na twarzy. W przypadku kiedy potrzebujemy lampy do oświetlenia po obu bokach lustra, polecamy kinkiety BRAZOS z jednym lub trzema punktami światła lub kinkiet TORCH.

 

Zobacz na co zwrócić uwagę podczas wyboru lamp do łazienki!

  • Zawsze kieruj się parametrami technicznymi oświetlenia, wybieraj lampy z minimalnym stopniem ochrony IP21. Oprawy muszą być  odporne na wilgoć i bezpieczne dla użytkowników.
  • Oświetlenie zaplanuj już podczas przygotowywania projektu łazienki.
  • Dla zachowania bezpieczeństwa unikaj długich wiszących lamp i lamp stojących. Ich kontakt z wodą może doprowadzić do zwarcia instalacji elektrycznej i porażenia prądem.
  • W łazience sprawdzi się równomiernie rozproszone światło główne lub punktowe.
  • W strefach roboczych, czyli w okolicy lustra i umywalki warto wybrać neutralną barwę światła, a w pozostałych polecamy cieplejszą, idealną do odpoczynku.
  • We wnętrzach pozbawionych okien lub z ciemną armaturą zaplanuj więcej punktów świetlnych.
  • W strefie kąpielowej oświetlenie powinno być umieszczone w bezpiecznej odległości nie mniejszej niż 60 cm od wanny oraz powyżej 2 metrów od podłogi.
Nowodvorski-Lighting-Torch-v1.jpg [221.83 KB]

 

Autor: Kamila Agejczyk. 

Bądź na bieżąco

Zapoznałem\am się z regulaminem serwisu Nowodvorski Lighting i akceptuję jego postanowienia.

Administratorem danych osobowych udostępnionych przez Panią/Pana w tym formularzu jest NOWODVORSKI LIGHTING SP. Z O.O. z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Częstochowie, XVII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:0000488518, NIP: 9492195881, REGON: 243429077 (dalej „Administrator”).

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat towarów i usług oferowanych przez NOWODVORSKI LIGHTING SP. Z O.O. z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa. 
Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu otrzymanej wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Informacja o prawach i obowiązkach przysługujących w związku z przetwarzaniem danych osobowych dostępna jest w Polityce prywatności.


Nowodvorski Lighting sp. z o.o.
Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa
NIP: 5731015208
BDO: 000003031
Sąd Rejonowy w Częstochowie
XVII Wydział Gospodarczy KRS: 0000994571
Kapitał zakładowy (wpłacony): 4 000 000,00 zł