Relacje targowe - Nowodvorski

Relacje targowe - Nowodvorski

Już po raz kolejny Poznań stał się stolicą ogrodnictwa i architektury krajobrazu. W ciągu 3 dni trwania targów Gardenia Międzynarodowe Targi Poznańskie pękały w szwach, wypełnione roślinami, wyposażeniem ogrodowym i branżowymi nowościami. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Nowodvorski Lighting oraz naszej oferty lamp ogrodowych.

Targi Gardenia to wydarzenie skierowane przede wszystkim do profesjonalistów branży ogrodniczej. W przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich pojawiają się rynkowi liderzy, ale też małe, nowe firmy, które debiutują na rynku. Hale targowe stanowią doskonałe miejsce dla biznesowych spotkań, dają możliwość prezentacji własnych produktów, a także poznania oferty rynku. Na stoiskach mogliśmy oglądać rośliny, nasiona, akcesoria ogrodnicze, ale też bardzo bogaty asortyment dodatków dekoracyjnych oraz ozdób świątecznych.

Polski rynek i program Hosted Buyers

W tym roku do udziału w wydarzeniu zgłosiło się blisko 280 wystawców. Wśród odwiedzających pojawili się przedstawiciele z zagranicy, między innymi z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Holandii i krajów skandynawskich oraz nadbałtyckich. Byli to przede wszystkim dyrektorzy sprzedaży, kupcy i właściciele dużych sieci handlowych, hurtowni ogrodniczych i szkółek roślinnych. Duża liczba gości z zagranicy to skutek prowadzonego przez organizatorów programu Hosted Buyers. To dzięki niemu tworzona jest przestrzeń do zawiązywania relacji nie tylko na rodzimym gruncie, ale też do współpracy z zagranicznymi rynkami.

Wydarzenia towarzyszące

Podczas Targów Gardenia możemy nie tylko zapoznać się z nowościami w branży, ale też uczestniczyć w licznych pokazach, warsztatach i wykładach. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia było „Ekologia miasta”. Wraz z ekspertami mogliśmy pochylić się nad relacją człowieka i środowiska, zastanowić się nad problemem gospodarowania wodą opadową w kontekście bioróżnorodności, a także nad problemem greenwashingu, czyli nabijaniu konsumentów w „eko-butelkę”.

W ciągu trzech dni targowych mogliśmy uczestniczyć w licznych pokazach florystycznych. Zainteresowani zobaczyli w akcji mistrza florystyki – Macieja Krzusa oraz mistrza pszczelarskiego – Wojciecha Kołodyńskiego. Na Arenie Krajobrazu prowadzono warsztaty skierowane nie tylko dla zawodowców, ale też amatorów prac ogrodniczych. Ciekawym punktem było spotkanie ze Zygmuntem Kąckim, dyrektorem Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu oraz zarządcami francuskich ogrodów – mówili oni o dziedzictwie paryskich ogrodów oraz ochronie dziedzictwa roślinnego.

Jak co roku podczas Targów Gardenia realizowany był konkurs Złoty Medal. Nagroda przyznawana jest za produkty wyróżniające się pod względem innowacyjności, pomysłowości i nowoczesności. W tym roku Złotym Medalem wyróżniono robot koszący Honda Miimo, zaś wyborem konsumentów stały się anielskie ogrody sferyczne – geo-kopuły uprawne firmy CAMY.

Oświetlenie ogrodowe na targach Gardenia

Gardenia-Nowodvorski-Lighting-3.png [2.86 MB]

Myśląc o ogrodzie albo tarasie, nie możemy zapomnieć o oświetleniu. Lampy zewnętrzne Nowodvorski Lighting stanowiły obowiązkowy punkt na planie hal wystawienniczych. W tym roku oprócz dobrze Wam znanych rodzin lamp, jak Cumulus, Flowerpot, Symmetry czy Thika, zaprezentowaliśmy też liczne nowości. Należała do nich przede wszystkim seria lamp z rotomoldingu – Stone, która obejmuje kamienie o unikatowym kształcie. Lampy Stone dostępne są w trzech rozmiarach, dzięki czemu stanowią doskonałą dekorację każdego ogrodu, niezależnie od wielkości. Wśród prezentowanych opraw pojawiła się też nowa lampa stojąca Patio o kloszu z rotomoldingu oraz aluminiowej nodze. Uzupełnieniem były lubiane przez wszystkich latarenki Picnic LED, nastrojowe kinkiety i praktyczne lampy sufitowe.

Jako oświetlenie funkcjonalne zaproponowaliśmy Wam lampy podtynkowe mocowane do elewacji – Sidewalk Square LED oraz Bay LED oraz lampy najazdowe Picco LED. Dla poszukiwaczy oświetlenia ulicznego przygotowaliśmy przedstawiciela serii lamp Pathway – wysoka lampa mocowana do gruntu stanowi doskonałą propozycję oświetlenia zarówno przestrzeni publicznej, jak i przydomowych ogrodowych alejek.

16. edycja Targów Gardenia 2022 był intensywnym czasem wypełnionym rozmowami i owocnymi spotkaniami. Cieszymy się, że jak co roku mogliśmy Was gościć na naszym stoisku w Poznaniu prezentując wszystko co najlepsze, aby pięknie i funkcjonalnie oświetlić ogród. Mamy nadzieję, że za rok zobaczymy się w tym samym miejscu!

Autor: Wiola Imiolczyk, projektant Nowodvorski Lighting. 

Bądź na bieżąco

Zapoznałem\am się z regulaminem serwisu Nowodvorski Lighting i akceptuję jego postanowienia.

Administratorem danych osobowych udostępnionych przez Panią/Pana w tym formularzu jest NOWODVORSKI LIGHTING SP. Z O.O. z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Częstochowie, XVII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:0000488518, NIP: 9492195881, REGON: 243429077 (dalej „Administrator”).

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat towarów i usług oferowanych przez NOWODVORSKI LIGHTING SP. Z O.O. z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa. 
Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu otrzymanej wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Informacja o prawach i obowiązkach przysługujących w związku z przetwarzaniem danych osobowych dostępna jest w Polityce prywatności.


Nowodvorski Lighting sp. z o.o.
Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa
NIP: 5731015208
BDO: 000003031
Sąd Rejonowy w Częstochowie
XVII Wydział Gospodarczy KRS: 0000994571
Kapitał zakładowy (wpłacony): 4 000 000,00 zł