Relacje targowe - Nowodvorski

Relacje targowe - Nowodvorski

Odbywające się co roku w Mediolanie, targi “Salone del Mobile”, przyciągają wszystkich pasjonatów projektowania wnętrz, prezentując najnowsze pomysły światowej klasy projektantów mebli, kompletów wypoczynkowych, innowacyjnych rozwiązań sprzętu gospodarstwa domowego, armatury łazienkowej oraz oryginalnego wzornictwa elementów dekoracyjnych. Inspirujące wydarzenie stanowi okazję do poznania trendów, które będą kształtować świat designu w nadchodzących miesiącach, a nawet latach. O wrażeniach z tegorocznej edycji targów opowiada nasza dyrektor kreatywna, Małgorzata Nowodworska.

 

Salone-del-mobile-1.jpg [89.59 KB]

Kolorystyka – paleta, która zdominowała targi  

Dominujące kolory tej edycji to czerwona terakota i odcień szałwii, które wprowadzają do wnętrz energię i świeżość. "Wciąż popularna będzie cała paleta kawowych barw, od delikatnych beżów po intensywne cappuccino, aż po wyrazistą czekoladę, które znalazły swoje miejsce również w dekoracjach." Połączenie tych ciepłych tonacji tworzy spójny i przytulny nastrój w różnych pomieszczeniach - od kuchni i łazienek, po salony i przestrzenie zewnętrzne.  

Tekstylia i materiały - przytulnie i elegancko 

Boucle to tkanina, która zdecydowanie zdominowała tegoroczne ekspozycje. Pochodzi od francuskiego słowa oznaczającego "pętelkę" lub "coś kręconego", co doskonale opisuje jej strukturę dodającą wnętrzom miękkości i subtelności. Pojawiając się na dekoracjach, meblach wypoczynkowych, fotelach i szezlongach tworzy przytulną i stylową atmosferę. W aranżacjach, boucle często występowała w zestawieniach z lnem, drewnem i naturalnym kamieniem trawertynem.” 
Salone-del-mobile-2.jpg [185.53 KB]
 Salone-del-mobile-3.jpg [99.65 KB]
Drewno nadal utrzymuje swoją silną pozycję w świecie designu, zarówno w drobnych detalach, jak i w większych elementach, szczególnie w formie ze szklanymi witrynami, które coraz częściej pojawiają się w projektach. Dla zwolenników tego naturalnego motywu, nasze kolekcje lamp takie jak Sunset i Ring Timber Led XXL są czymś więcej niż tylko źródłem światła - to elementy dekoracyjne, które wnoszą ciepło i charakter do każdego wnętrza. 

Formy, które przyciągały uwagę - od wnętrza do ogrodu 

Zróżnicowane formy o miękkich liniach to nurt obecny już od jakiegoś czasu w świecie designu. Są to przede wszystkim zaokglone i niesymetryczne kształty widoczne na sofach, fotelach, stołach, stolikach kawowych, ściennych elementach dekoracyjnych pełniących funkcję kinkietów, dywanach, które nadają wnętrzom nowoczesnego wyglądu. W świecie mebli ogrodowych, trend ten przejawia się w zastosowaniu łagodnych, falistych kształtów, które nie są tylko estetycznie przyjemne, ale także funkcjonalne i trwałe, idealnie nadające się do zewnętrznych przestrzeni. Kontynuacją tego motywu, mogą być nasze ogrodowe lampy Stone, które imitując kształty kamieni, współgrają z miękkimi liniami, podkreślając stylowy charakter aranżacji.  
Salone-del-mobile-4.jpg [108.06 KB] 
Salone-del-mobile-5.jpg [129.41 KB]

Harmonia i minimalizm

Styl Japandi, będący połączeniem skandynawskiego minimalizmu z japońskim zmysłem estetyki, był obecny w wielu ekspozycjach podczas targów. Tapety odgrywały istotną rolę w aranżacjach w stylu Japandi, podkreślając charakter tych przestrzeni.” W naszej ofercie znajdziesz lampy Haiti, Rattan i Japandi, które doskonale wpisują się w ten styl, wyróżniający się prostotą, funkcjonalnością oraz zamiłowaniem do naturalnych materiałów i stonowanych kolorów.

Światło i forma 

Mimo, że w tym roku targi “Salone del Mobile” nie koncentrowały się głównie na oświetleniu, to niektóre kompozycje świetlne skutecznie dopełniały targowe aranżacje. “Szczególnie interesującym akcentem dekoracyjnym, były lampy w kształcie stożków o różnych rozmiarach, które swoim prostym designem nie przytłaczały przestrzeni, ale wręcz ją uzupełniały, dodając jej lekkości i nowoczesnego charakteru. Jeśli estetyka subtelnych form jest w Waszym stylu, lampy Zenith, będą dla Was doskonałym wyborem. 
Salone-del-mobile-6.jpg [112.99 KB]
Salone-del-mobile-7.jpg [142.72 KB]

“Myślący pokój” Davida Lyncha 

Targi "Salone del Mobile" nie tylko przyciągnęły miłośników designu, ale również fanów Davida Lyncha - reżysera takich produkcji jak "Blue Velvet" czy "Twin Peaks". Zaprezentował on instalację "Myślący pokój”, gdzie odwiedzający mogli zrelaksować się, siedząc na ogromnym drewnianym krześle przy biurku na tle abstrakcyjnie wzorzystej podłogi i ciemnoniebieskich, teksturowanych ścian. Celem tego miejsca, było zapisywanie swoich przemyśleń, co służyło "renowacji lub rewolucji dusz".    

Salone del Mobile w Mediolanie to nie tylko targi - to miejsce, gdzie przyszłość designu staje się teraźniejszością.

Artykuł powstał na bazie rozmowy z Małgorzatą Nowodworską, Dyrektorem Kreatywnym Nowodvorski Lighting

Bądź na bieżąco

Zapoznałem\am się z regulaminem serwisu Nowodvorski Lighting i akceptuję jego postanowienia.

Administratorem danych osobowych udostępnionych przez Panią/Pana w tym formularzu jest NOWODVORSKI LIGHTING SP. Z O.O. z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Częstochowie, XVII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:0000488518, NIP: 9492195881, REGON: 243429077 (dalej „Administrator”).

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat towarów i usług oferowanych przez NOWODVORSKI LIGHTING SP. Z O.O. z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa. 
Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu otrzymanej wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Informacja o prawach i obowiązkach przysługujących w związku z przetwarzaniem danych osobowych dostępna jest w Polityce prywatności.


Nowodvorski Lighting sp. z o.o.
Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa
NIP: 5731015208
BDO: 000003031
Sąd Rejonowy w Częstochowie
XVII Wydział Gospodarczy KRS: 0000994571
Kapitał zakładowy (wpłacony): 4 000 000,00 zł