Relacje targowe - Nowodvorski

Relacje targowe - Nowodvorski

Za nami najbardziej oczekiwane wydarzenie w świecie designu – targi Salone del Mobile.Milano, a wraz z nimi biennale Euroluce. Przez 6 dni przestrzenie wystawiennicze hal Fiera Milano pękały w szwach, wypełnione setkami tysięcy odwiedzających i tonami wzornictwa najwyższych lotów. Czy mogłoby nas tam zabraknąć? Dobrze znacie odpowiedź! 

Euroluce_Nowodvorski_Lighting_polish_manufacturer_of_decorative_Lighting_fixtures_5.jpg [129.05 KB]
Ponad 2 tysiące marek z 37 krajów świata, prawie 308 tysięcy odwiedzjących przemierzających ciągnące się kilometrami aleje małego miasteczka designu, jakim są hale Fiera Milano. W tym roku, podczas 61. edycji Salone del Mobile po raz kolejny mogliśmy przekonać się o ugruntowanej pozycji wydarzenia na arenie międzynarodowego wzornictwa. Każdy, kto miał okazję pojawić się w Mediolanie pomiędzy 18 a 23 kwietnia 2023, z pewnością potwierdzi ogromny sukces, jakim były targi oraz towarzyszące im biennale Euroluce. 

Salone del Mobile 2023 – nowy format wydarzenia 

To już druga postpandemiczna edycja targów, podczas której mogliśmy spojrzeć na pierwotną, wieloskalową twarz wydarzenia. Toczące się nieustannie dyskusje w branży na temat przemian, jakie idą i muszą iść w procesie ewolucji eventów wystawienniczych, miały swoje odzwierciedlenie w Mediolanie. Organizatorzy targów, otwarci na samorozwój i doskonalenie, postawili na nowy format wydarzenia, w którym szczególny nacisk położony został na doświadczenie zwiedzających.  

Na fali tego wszystkie stoiska zlokalizowane zostały na parterze, przez co znacząco poprawiła się dostępność przestrzeni, a my mogliśmy uniknąć uciążliwego pokonywania dziesiątek metrów w pionie. Co istotne, w przestrzeniach wystawienniczych dało się zauważyć silny element kulturowy, wyrażający się poprzez architekturę i sztukę – z wystawami, instalacjami oraz przeróżnymi warsztatami.  

Organizatorzy zapewniali także o lepszym zorganizowaniu ruchu na terenie targów oraz w poszczególnych halach. Można polemizować, czy faktycznie udało się osiągnąć jasny i klarowny ciąg komunikacyjny, jednak w przypadku tak dużego wydarzenia projektowanie ruchu gości należy do wyjątkowo trudnych zadań. Bądźmy zatem wyrozumiali i doceńmy starania. 

Euroluce_Nowodvorski_Lighting_polish_manufacturer_of_decorative_Lighting_fixtures_1.JPG [193.74 KB]

Euroluce – crème de la crème tegorocznej edycji targów 

Euroluce_Nowodvorski_Lighting_polish_manufacturer_of_decorative_Lighting_fixtures_2.jpg [58.05 KB]

Bez wątpienia najważniejszym komponentem Salone del Mobile 2023 było biennale Euroluce. To odbywające się co dwa lata wydarzenie poświęcone zagadnieniu światła powróciło w pełnej krasie. W tym roku tytuł ekspozycji brzmiał „The City of Lights”, zaś układ wystawy zaprojektowała pracownia Lombardini22. Euroluce, jako jedno z mediolańskich Saloni, objęło przestrzeń pawilonów 9-11 oraz 13-15. W ramach Miasta Światła mogliśmy obejrzeć wystawy fotografii badających relacje pomiędzy światłem i architekturą czy eksperymentalne instalacje świetlne.  

Jednak to, co podczas Euroluce interesowało nas najbardziej, to niesamowite produkty najlepszych marek oświetleniowych z całego świata. Oprawy zaprezentowane zostały w sposób godny najbardziej znanych muzeów czy galerii. Kojący zmysły mrok wypełniający hale wystawiennicze stanowił miękką scenerię dla króla przedstawienia – światła. Kolejne stoiska zaprojektowane z pompą i właściwym sobie włoskim umiłowaniem detalu, wabiły łagodnymi strugami światła niczym konstelacje gwiazd pstrzące atramentowe, nocne niebo.  

Euroluce 2023 x Nowodvorski Lighting  

Nowodvorski Lighting był jednym z 13 polskich brandów, które zaprezentowały się na tegorocznym Euroluce. Zakochani w świetle jak zwykle stanęliśmy w orszaku tych, którzy ponad wszystko hołubią design. Co kryje się pod tym słowem? Nie tylko piękne wzornictwo, ale też wysoka jakość, odpowiedzialne podejście do produkowania i użytkowość, dzięki której życie staje się lepsze. Na naszym stoisku mogliście zobaczyć cały arsenał nowości – od ledowych kół z rodziny CIRCOLO, przez dekoracyjne kinkiety i lampy wiszące w nowym, eleganckim wykończeniu, aż po techniczne oświetlenie w postaci szynoprzewodów.  

W trakcie wydarzenia mieliśmy okazję spotkać mnóstwo ciekawych osób, poznać najróżniejsze punkty widzenia i opinie oraz odbyć konstruktywne dyskusje na temat światła, które z pasją dla Was tworzymy. Możliwość prezentacji tego, co najlepsze w naszej ofercie, to dla nas niezmiennie ogromna radość. Spotkanie oko w oko z odbiorcą daje poczucie sensu wszystkich naszych starań, aby dedykowane Wam światło było najlepszym, cichym kompanem codziennych doświadczeń.  

Po sześciu intensywnych dniach targowych przyszła pora zamknąć za sobą kolejny piękny rozdział pod tytułem „Salone del Mobile. Milano”. Nie pozostaje nam nic innego, jak podziękować Wam za obecność i życzyć, abyśmy mogli ponownie usiąść przy filiżance włoskiej kawy podczas następnej edycji Euroluce.  

Do zobaczenia w 2025! 

Euroluce_Nowodvorski_Lighting_polish_manufacturer_of_decorative_Lighting_fixtures_3.jpg [127.17 KB]

Autor: Wiola Imiolczyk, projektant Nowodvorski Lighting

Bądź na bieżąco

Zapoznałem\am się z regulaminem serwisu Nowodvorski Lighting i akceptuję jego postanowienia.

Administratorem danych osobowych udostępnionych przez Panią/Pana w tym formularzu jest NOWODVORSKI LIGHTING SP. Z O.O. z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Częstochowie, XVII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:0000488518, NIP: 9492195881, REGON: 243429077 (dalej „Administrator”).

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat towarów i usług oferowanych przez NOWODVORSKI LIGHTING SP. Z O.O. z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa. 
Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu otrzymanej wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Informacja o prawach i obowiązkach przysługujących w związku z przetwarzaniem danych osobowych dostępna jest w Polityce prywatności.


Nowodvorski Lighting sp. z o.o.
Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa
NIP: 5731015208
BDO: 000003031
Sąd Rejonowy w Częstochowie
XVII Wydział Gospodarczy KRS: 0000994571
Kapitał zakładowy (wpłacony): 4 000 000,00 zł