Salon - Nowodvorski

Salon - Nowodvorski

W 2021 roku przekonaliśmy się o tym, że nowy świat już istnieje. Pora zakasać rękawy i poukładać klocki ponownie. Szczególnie te, które otaczają nas na co dzień: w naszych domach i mieszkaniach. Jak będą wyglądały nasze wnętrza w 2022 roku? Jakie kolory i style będą królować w naszych wnętrzach? Trendy na 2022 rok i modne dodatki opisuje Wiola Imiolczyk, projektantka Nowodvorski Lighting.


Żyjemy w czasach transformacji – pandemia przenosi nas do domów, a rozwijające się technologie VR każą szukać doświadczeń gdzie indziej, niż dotychczas. Dziś dużo bardziej dbamy o to, by nasze wnętrza były dobrze zorganizowane, a przy tym piękne i komfortowe.

Very Peri – kolor roku 2022

Z jednej strony łagodny, z drugiej śmiały i wzbudzający zainteresowanie – Very Peri, czyli intrygująca fuzja lila, błękitu i różu ilustruje krajobraz możliwości, które przed nami stoją. Okrzyknięty kolorem roku PANTONE 17-3938 Very Peri jest nieoczywisty, jak świat, w który wkraczamy niepewnym krokiem. Jednocześnie barwa ta skrywa w sobie twórcze ożywienie i beztroskę. Jak jasny fiolet zastosować we wnętrzu? Odważny odcień wprowadza do aranżacji nierzeczywisty akcent – bez trudu udekorujemy nim aranżacje w tonacji black&white. Odważniejsi mogą zdecydować się na pastelowe mariaże fioletu z ciepłymi beżami czy oranżami. W końcu Very Peri niesie ze sobą wszystko to, co nowe i ekscytujące.

Łagodne barwy

Mimo popularności futurystycznego odcienia very peri, w naszych wnętrzach nie zabraknie barw ziemi. Delikatne beże, złamana biel, kolory piasku, skał i spieczonej słońcem gleby – to właśnie one malują obraz harmonii i spokoju. Wnętrza ubrane w kolory ziemi sprzyjają relaksowi i wyciszeniu. W podobny sposób oddziałują na nas zgaszone odcienie zieleni – szałwia albo oliwka doskonale zagrają z naturalnym drewnem i zimnozielonymi roślinami doniczkowymi. Mosiężne ozdobniki dodadzą wnętrzom elegancji w duchu retro.

 pantone-color-of-the-year-2022-very-peri-banner.jpg [319.44 KB]

 

Przestrzeń multifunkcyjna

Czas pandemii przyniósł ze sobą dławiące poczucie izolacji. Jednocześnie zamknięcie w domach nauczyło nas, jak ważna jest przestrzeń osobista. Przyzwyczailiśmy się już, że dom musi pełnić wiele funkcji.  Przestrzeń życiowa, biuro, kawiarnia, kino, a czasem przedszkole albo sala wykładowa – do niedawna nie braliśmy pod uwagę, że takie połączenie może działać. Brak prywatności skutkuje brakiem funkcjonalności – dziś coraz częściej rezygnujemy z otwartych przestrzeni, wprowadzając praktyczne podziały. Z pomocą przepierzeń, kotar i mobilnych mebli oddzielmy od siebie domowe biuro, jadalnię i strefę zabaw.

Ekologia i nowy minimalizm

Sunset-Nowodvorski-Lighting.jpg [273.29 KB]
 Pokłosiem pandemii jest też nowe spojrzenie na przestrzeń – przywiązujemy dziś większą wagę do przedmiotów, którymi otaczamy się na co dzień. Zastanawiamy się nad tym, jak wpływają one na środowisko oraz czy na pewno ich potrzebujemy. Myśląc o oświetleniu decydujemy się  na nowoczesne i energooszczędne lampy LED, takie jak RING LED czy IMPULSE LED. Proste formy dobrze odpowiadają filozofii minimalizmu.

Prośrodowiskowe spojrzenie każe nam pomyśleć również o materiałach. Wybieramy te naturalne  - takie jak drewno, sklejka czy rattan. W ich towarzystwie czujemy się lepiej – to one wprowadzają do wnętrza poczucie ciepła i bezpieczeństwa, których dziś potrzebujemy jeszcze bardziej. Zestawmy drewniany parkiet z elegancką sklejką kinkietów z rodziny SUNSET. Jako dekoracje wykorzystajmy bambusowe akcenty. Poczujmy, że w naszych czterech ścianach rozgościł się duch przyrody.

Japandi, czyli umiłowanie prostoty

Jeśli spróbujemy połączyć ze sobą wszystko to, co najlepsze w skandynawskim minimalizmie i japońskiej filozofii umiaru, otrzymamy hybrydowy trend japandi. U podstaw tego nurtu leżą proste linie, naturalne materiały i oszczędne formy. Charakter wnętrza podkreślają duże płaszczyzny zgaszonych barw oraz akcesoria bardziej funkcjonalne niż dekoracyjne. Jednak nie dajmy się zwieść pozorom - dzięki refleksom stylu hygge, trend japandi ma w sobie ciepło i przytulność, którą wprowadzają przyjemne w dotyku tkaniny i wszechobecne drewno.
Do wnętrz urządzonych w takim stylu polecamy inspirowane japońską estetyką lampy wiszące ZENITH dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: bieli, czerni i zieleni oraz w trzech rozmiarach.

Zenith-Nowodvorski-Lighting.jpg [1.14 MB]

Milusińskie wnętrza w stylu kawaii

Japonia to nie tylko ascetyczne spojrzenie na przestrzeń. Innym nurtem, który przybył do nas z Dalekiego Wschodu, jest kawaii, czyli estetyka cukierkowych wnętrz. Tutaj charakterystycznym obłym kształtom często towarzyszą miękkie tkaniny, a całość dopełnia pastelowa kolorystyka: pudrowy róż, miętowa zieleń czy landrynkowy żółty. W estetykę kawaii świetnie wpisują się świecące kule – możemy zdecydować się na mleczne szkło albo transparentne jak w oprawach SPHERE.

Modern glamour, czyli potęga kryształów

Cristal-Nowodvorski-Lighting.jpg [275.27 KB]

Podczas gdy świat kawaii przypomina nam obrazy z dzieciństwa – pełne radości i beztroski, wnętrza w stylu modern glamour ubrane są szykownie i elegancko. Dekoracyjne dodatki stanowią uzupełnienie minimalistycznej aranżacji – chociaż we wnętrzu pobrzmiewają barokowe nuty, nie zagłuszają one harmonii i umiaru charakterystycznych dla współczesnych przestrzeni. Kryształowy żyrandol CRISTAL  zawieszony ponad prostym drewnianym stołem albo chromowane wykończenia w połączeniu z klasycznym parkietem – oto sposób na osiągnięcie równowagi między blichtrem, a nowoczesną klasyką.

Funkcjonalne oświetlenie

Nie wiemy, co przyniesie nadchodzący rok, ale jedno wiemy na pewno: aby dobrze zorganizować wnętrze, nie możemy zapomnieć o różnych źródłach światła. Każda strefa domu potrzebuje innego rodzaju oświetlenia, by dobrze pełnić swoją funkcję. Lampa podłogowa EYE SUPER ustawiona obok wygodnego fotela stworzy przytulny kącik wypoczynkowy. Minimalistyczne i lekkie oprawy CYLINDER zawieszone ponad wyspą kuchenną poprawią funkcjonalność strefy roboczej.
W przestrzeni przedpokoju albo garderoby najlepiej sprawdzi się nowoczesne i minimalistyczne oświetlenie MONO – w wersji natynkowej albo SURFACE, czyli o korpusie zlicowanym z powierzchnią sufitu.

Skoro już wszyscy stopniowo przyzwyczajamy się do nowej rzeczywistości, przyszła pora, aby wygodnie się w niej rozgościć. Niech rok 2022 będzie pretekstem, aby ponownie spojrzeć na nasze wnętrza. W końcu to one stanowią naszą bezpieczną ostoję, ale i miejsce, w którym zaczynają się zmiany.

Cylinder-Nowodvorski-Lighting.jpg [264.20 KB]

Autor: Wiola Imiolczyk, projektant Nowodvorski Lighting. 

Bądź na bieżąco

Zapoznałem\am się z regulaminem serwisu Nowodvorski Lighting i akceptuję jego postanowienia.

Administratorem danych osobowych udostępnionych przez Panią/Pana w tym formularzu jest NOWODVORSKI LIGHTING SP. Z O.O. z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Częstochowie, XVII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:0000488518, NIP: 9492195881, REGON: 243429077 (dalej „Administrator”).

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat towarów i usług oferowanych przez NOWODVORSKI LIGHTING SP. Z O.O. z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa. 
Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu otrzymanej wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Informacja o prawach i obowiązkach przysługujących w związku z przetwarzaniem danych osobowych dostępna jest w Polityce prywatności.


Nowodvorski Lighting sp. z o.o.
Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa
NIP: 5731015208
BDO: 000003031
Sąd Rejonowy w Częstochowie
XVII Wydział Gospodarczy KRS: 0000994571
Kapitał zakładowy (wpłacony): 4 000 000,00 zł