Pomieszczenie - Nowodvorski

Pomieszczenie - Nowodvorski

Przed nami letnie, ciepłe wieczory, które z przyjemnością będziemy spędzać na świeżym powietrzu. Jest to też odpowiedni czas, aby zaplanować i wybrać oświetlenie do swojego ogrodu. Lampy wpłyną na estetykę posesji, ale również zadbają o komfort i bezpieczeństwo domowników po zmroku. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze lamp zewnętrznych!

Najważniejszy stopień ochrony IP!

Lampa zamontowana na zewnątrz musi spełniać kilka wymogów. Przede wszystkim musi być bezpieczna w użytkowaniu, odporna na działania atmosferyczne i kontakt z wodą. Podczas wyboru opraw ogrodowych należy kierować się stopniem ochrony IP. Pierwsza z dwóch cyfr występujących po symbolu oznacza pyłoszczelność, druga wodoszczelność. Im wyższy stopień, tym lampa jest bardziej odporna na działania atmosferyczne. 

         1 cyfra

 • IP2... - ochrona przed ciałami stałymi większymi niż 12mm.
 • IP3... - ochrona przed ciałami stałymi większymi niż 2,5mm.
 • IP4... - ochrona przed ciałami stałymi większymi niż 1mm.
 • IP5... - ochrona przed pyłem.
 • IP6... - ochrona pyłoszczelna.

  2 cyfra
 • IP...2 - ochrona przed padającymi kroplami wody przy wychyleniu do 15 stopni.
 • IP...3 - ochrona przed natryskiwaną wodą.
 • IP...4 - ochrona przed bryzgami wody.
 • IP...5 - ochrona przed strugami wody.
 • IP...6 - ochrona przed falami.
 • IP...7 - ochrona przed zanurzeniem.
 • IP...8 - ochrona przed głębokim zanurzeniem. 

 

Zaprojektuj ogród marzeń!

Festoon lights-7873-Nowodvorski-Lighting.jpg [593.30 KB]

Podczas projektowania ogrodu warto od razu zaplanować oświetlenie i podobnie jak w mieszkaniu należy wyróżnić strefy funkcjonalne. Oprawy montowane przed wejściem do domu zapewniają bezpieczeństwo domowników przez cały rok. Strefa wejściowa obejmuje bramy, furtki oraz bezpośrednio drzwi wejściowe i schody. Nad wejściem doskonale sprawdzą się lampy ścienne z kolekcji EXE z jednym lub dwoma punktami światła, a także kinkiety ROCK z dwoma punktami światła, które efektownie podświetlą np. numer domu oraz zamek w drzwiach. 
Świetnym rozwiązaniem, które oświetli całą posesję, będzie montaż lampy stojącej o wysokości 260 cm POLE LED I, lub lampy z kolekcji PATHWAY LED L z możliwością modyfikacji zakresu wysokości od 155 – 285 cm. Kolejnym aspektem przy planowaniu oświetlenia jest wybór lamp, które umieszczone zostaną w strefie dojść i dojazdów. Lampy w tym miejscu doświetlą chodnik prowadzący do domu, alejki w ogrodzie lub dojście do garażu. W chodnikach warto wybrać okrągłe, wbudowane lampy z kolekcji PAT LED.  Przy bramie wjazdowej i garażu można zastosować lampy najazdowe, które będą odporne na obciążenia związane z ruchem pojazdów. W tym miejscu odpowiednie będą lampy: PICCO LED, MON.

Dobrym rozwiązaniem w ogrodzie będą mniejsze lampy stojące. Do przestrzeni utrzymanej w klasycznym stylu polecamy eleganckie lampy z kolekcji  TAY, TYBR. Lampy te mają niewiele ponad metr wysokości, oprócz swojej funkcjonalności z pewnością dodadzą nastrojowego klimatu po zmroku. Świetnym pomysłem będą lampy stojące w postaci słupków. Słupek TUBINGS posiada ruchome źródło światła w zakresie 355 stopni, dzięki temu można dowolnie ustawiać kąt padania światła. 

Strefa relaksu i wypoczynku

Kto z nas nie marzy o wypoczynku w hamaku na łonie natury? Nie musimy daleko wyjeżdżać, aby stworzyć swoją prywatną oazę spokoju. Przytulną atmosferę można stworzyć z pomocą dodatkowego oświetlenia. Na tarasie i w altankach polecamy wybór lamp spośród sufitowych i ściennych. Pożądany efekt dadzą zamontowane np. nad stołem w odległości od siebie lampy punktowe EDESA LED dostępne w dwóch rozmiarach i kolorach lub plafon z kolekcji MERIDA LED. Idealnym rozwiązaniem są bezprzewodowe lampy przenośne. Możemy zabrać je wszędzie tam, gdzie potrzebujemy, szczególnie sprawdzą się na balkonach, na których nie zawsze jest dostęp do instalacji elektrycznej. Lampy z kolekcji MAHE LED lub latarenki PICNIC LED wyczarują kameralny klimat. Ich zaletą jest wielogodzinna praca bez ładowania, włącznik dotykowy i ściemniacz światła. Latarenkę PICNIC LED dodatkowo dzięki haczykowi można zawiesić np. nad hamakiem na drzewie.
Magicznego nastroju w ogrodzie dodadzą również girlandy świetlne FESTOON LIGHTS, które dostępne są w dwóch długościach 6 i 9 metrów, a dzięki funkcjonalnej wtyczce z łatwością możesz je ze sobą połączyć i cieszyć się sznurem lampek aż do 80 metrów. 

8177-3.jpg [889.15 KB]

Modernistyczne oświetlenie

Nowodvorski_Lighting-Outdoor-Lighting-CUMULUS-Series.jpg [8.09 MB]

Oryginalne oświetlenie w nowoczesnym stylu, które z pewnością będzie przykuwać uwagę naszych gości, to bezprzewodowe lampy w geometrycznych kształtach z kolekcji CUMULUS oraz CUBE. Te ostatnie mają jeszcze jedną ogromną zaletę - mogą służyć jako mały, przenośny stolik. Oprawy w ciągu dnia stanowić będą element dekoracyjny, zaś nocą efektownie oświetlą przestrzeń wokół trawnika. Kwiaty zostaną pięknie zaprezentowane w oryginalnych przenośnych świecących donicach FLOWERPOT. Trzy rozmiary na Twoją małą i większą roślinność.


Autor: Kamila Agejczyk

Bądź na bieżąco

Zapoznałem\am się z regulaminem serwisu Nowodvorski Lighting i akceptuję jego postanowienia.

Administratorem danych osobowych udostępnionych przez Panią/Pana w tym formularzu jest NOWODVORSKI LIGHTING SP. Z O.O. z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Częstochowie, XVII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:0000488518, NIP: 9492195881, REGON: 243429077 (dalej „Administrator”).

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat towarów i usług oferowanych przez NOWODVORSKI LIGHTING SP. Z O.O. z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa. 
Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu otrzymanej wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Informacja o prawach i obowiązkach przysługujących w związku z przetwarzaniem danych osobowych dostępna jest w Polityce prywatności.


Nowodvorski Lighting sp. z o.o.
Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa
NIP: 5731015208
BDO: 000003031
Sąd Rejonowy w Częstochowie
XVII Wydział Gospodarczy KRS: 0000994571
Kapitał zakładowy (wpłacony): 4 000 000,00 zł