Blog inspiracji - Nowodvorski

Blog inspiracji - Nowodvorski

Przed nami letnie, ciepłe wieczory, które z przyjemnością będziemy spędzać na świeżym powietrzu. Jest to też odpowiedni czas, aby zaplanować i wybrać oświetlenie do swojego ogrodu. Lampy wpłyną na estetykę posesji, ale również zadbają o komfort i bezpieczeństwo domowników po zmroku. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze lamp zewnętrznych!

Najważniejsza klasa ochronności!

Lampa zamontowana na zewnątrz musi spełniać kilka wymogów. Przede wszystkim musi być bezpieczna w użytkowaniu, odporna na działania atmosferyczne i kontakt z wodą. Podczas wyboru opraw ogrodowych należy kierować się jak najwyższą klasą ochronności IP. Pierwsza z dwóch cyfr występujących po symbolu oznacza pyłoszczelność, druga wodoszczelność. Im wyższa ochrona tym lampa jest bardziej odporna na działania atmosferyczne:

  • IP23 – polecana do lamp umieszczonych całkowicie pod zadaszeniem np. na tarasach lub balkonach. Oprawy z taką klasą ochrony chronią przed kroplami deszczu spadającymi pod kątem 60°.
  • IP44 – rekomendowane do miejsc narażonych na deszcz, oprawy z tą klasą szczelności odporne się na padające krople wody.
  • IP54 – całkowicie odporne na wodę i działania atmosferyczne.

 

Zaprojektuj ogród marzeń!

8130-3.jpg [402.96 KB]

Podczas projektowania ogrodu warto od razu zaplanować oświetlenie i podobnie jak w mieszkaniu należy wyróżnić strefy funkcjonalne. Oprawy montowane przed wejściem do domu zapewniają bezpieczeństwo domowników przez cały rok. Strefa wejściowa obejmuje bramy, furtki oraz bezpośrednio drzwi wejściowe i schody. Nad wejściem doskonale sprawdzą się lampy ścienne z kolekcji EXE z jednym lub dwoma punktami światła, a także kinkiety ROCK z dwoma punktami światła, które efektownie podświetlą np. numer domu oraz zamek w drzwiach. Oryginalnego wyglądu budynku, dodadzą klasyczne kinkiety z kolekcji TAY.
Świetnym rozwiązaniem, które oświetli całą posesję, będzie montaż lampy stojącej o wysokości 260 cm POLE LED I, lub lampy z kolekcji PATHWAY LED L z możliwością modyfikacji zakresu wysokości od 155 – 285 cm. Kolejnym aspektem przy planowaniu oświetlenia jest wybór lamp, które umieszczone zostaną w strefie dojść i dojazdów. Lampy w tym miejscu doświetlą chodnik prowadzący do domu, alejki w ogrodzie lub dojście do garażu. W chodnikach warto wybrać okrągłe, wbudowane lampy z kolekcji PAT LED lub CIRCLET LED. Przy bramie wjazdowej i garażu można zastosować lampy najazdowe, które będą odporne na obciążenia związane z ruchem pojazdów. W tym miejscu odpowiednie będą lampy: PAOLI, PICCO, MON.

Dobrym rozwiązaniem w ogrodzie będą mniejsze lampy stojące. Do przestrzeni utrzymanej w klasycznym stylu polecamy eleganckie lampy z kolekcji TYBR, TAY, AMUR. Lampy te mają niewiele ponad metr wysokości, oprócz swojej funkcjonalności z pewnością dodadzą nastrojowego klimatu po zmroku. Świetnym pomysłem będą lampy stojące w postaci słupków. Słupek TUBINGS posiada ruchome źródło światła w zakresie 355 stopni, dzięki temu można dowolnie ustawiać kąt padania światła. 

Strefa relaksu i wypoczynku

Kto z nas nie marzy o wypoczynku w hamaku na łonie natury? Nie musimy daleko wyjeżdżać, aby stworzyć swoją prywatną oazę spokoju. Przytulną atmosferę można stworzyć z pomocą dodatkowego oświetlenia. Na tarasie i w altankach polecamy wybór lamp spośród sufitowych i ściennych. Pożądany efekt dadzą zamontowane np. nad stołem w odległości od siebie lampy punktowe EDESA dostępne w dwóch rozmiarach i kolorach lub plafon z kolekcji MERIDA. Idealnym rozwiązaniem są bezprzewodowe lampy przenośne. Możemy zabrać je wszędzie tam, gdzie potrzebujemy, szczególnie sprawdzą się na balkonach, na których nie zawsze jest dostęp do instalacji elektrycznej. Lampy z kolekcji MAHE lub latarenki PICNIC wyczarują kameralny charakter. Ich zaletą jest wielogodzinna praca bez ładowania, włącznik dotykowy i ściemniacz światła. Latarenkę PICNIC dodatkowo dzięki haczykowi można zawiesić np. nad hamakiem na drzewie.

Picnic-small.jpg [637.77 KB]

Modernistyczne oświetlenie

Nowodvorski_Lighting-Outdoor-Lighting-CUMULUS-Series.jpg [8.09 MB]

Oryginalne oświetlenie w nowoczesnym stylu, które z pewnością będzie przykuwać uwagę naszych gości, to bezprzewodowe lampy w geometrycznych kształtach z kolekcji CUMULUS oraz CUBE. Te ostatnie mają jeszcze jedną ogromną zaletę - mogą służyć jako mały, przenośny stolik. Oprawy w ciągu dnia stanowić będą element dekoracyjny, zaś nocą efektownie oświetlą przestrzeń wokół trawnika. Kwiaty zostaną pięknie zaprezentowane w oryginalnych przenośnych świecących donicach FLOWERPOT. Trzy rozmiary na Twoją małą i większą roślinność.


Autor: Kamila Agejczyk

Bądź na bieżąco

Zapoznałem\am się z regulaminem serwisu Nowodvorski Lighting i akceptuję jego postanowienia.

Administratorem danych osobowych udostępnionych przez Panią/Pana w tym formularzu jest NOWODVORSKI SP.J z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Częstochowie, XVII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:0000488518, NIP: 9492195881, REGON: 243429077 (dalej „Administrator”).

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat towarów i usług oferowanych przez NOWODVORSKI SP.J z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa. 
Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu otrzymanej wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Informacja o prawach i obowiązkach przysługujących w związku z przetwarzaniem danych osobowych dostępna jest w Polityce prywatności.